Daan van Gent

Partner

Ik werk sinds 2012 met veel plezier bij Decisio. Sinds 2023 ben ik toegetreden als partner en neem ik de verantwoordelijkheid op mij om het bedrijf verder uit te bouwen. Ik ben in de breedte van onze werkvelden actief. Ik vind het leuk om maatschappelijke kosten-batenanalyses, beleidsevaluaties, impactanalyses en strategische beleidsverkenningen te doen op verschillende thema’s en onderwerpen. De belangrijkste uitdaging die ik mijzelf in ieder project meegeef is het naar boven brengen, waarderen én toegankelijk inzichtelijk maken van de maatschappelijke waarde van beleid en beleidsinvesteringen.

In het bijzonder heb ik mij de laatste jaren toegelegd op de volgende maatschappelijke thema’s: ik ben nauw betrokken bij de integrale woningbouw- en verstedelijkingsopgave in diverse gebieden in Nederland, wij brengen daarin met onze MKBA-expertise nut- en noodzaak in beeld van de forse investeringen die nodig zijn om deze gebieden op een leefbare en duurzame manier te ontwikkelen. De opgave om Nederland internationaal concurrerend te houden voor internationale bedrijven en internationaal talent, in het bijzonder dragen wij met analyses bij aan het ‘zachte’ vestigingsklimaat voor deze groep. Het gaat daarbij onder meer om het aanbieden van voldoende internationaal onderwijs in het brede spectrum (waaronder ook internationalisering van het reguliere onderwijs), als Decisio ondersteunen wij met haalbaarheidsonderzoeken en strategische analyses. In meer brede zin houd ik mij de laatste jaren in toenemende mate bezig met evaluaties van beleid, beleidsinstrumenten en publiek/private samenwerkingen. Het doel is altijd ‘evalueren om te leren’.

En naast je werk?

Ik woon in Utrecht (en ga bijna naar Maarssen verhuizen) samen met mijn vriendin en twee kinderen (4 en 7). Dat is natuurlijk een drukke boel, maar naast het vermaken van de kinderen probeer ik in mijn vrije tijd mijn sportieve ambities waar te maken. Ik voetbal in een vriendenteam op een bedenkelijk niveau, maar beleving en fanatisme op het veld doen niet onder voor de profs. Daaromheen draait het om de sfeer en het onderhouden van waardevolle vriendschappen. Om de conditie verder op peil te houden loop ik nog wel eens een rondje hard in de buurt.

Aansprekende projecten?

Mijn werk is heel afwisselend, dit zie ik ook terug in de veelheid aan projecten waar ik betrokken bij ben. Een aantal, voor mij aansprekende, voorbeelden:

  • Maatschappelijke kosten-batenanalyse Oude Lijn (analyse van de integrale verstedelijkingsopgave in Zuid-Holland, waarin wonen, werken en duurzame mobiliteit samen komen)
  • MKBA Sprong over ’t IJ (gemeente Amsterdam)
  • Meta-evaluatie van het risicokapitaalinstrumentarium in Nederland
  • Beleidsevaluatie van de Netherlands Foreign Investment Agency
  • Ruimtelijk-economische visie voor de bedrijventerreinen in Zaanstad
  • Onderzoek naar en opzetten van een prognosemodel internationaal onderwijs